Kontakt

Permakultur i Sverige

Ta kontakt med Permakultur i Sverige om du har några frågor eller funderingar

Kontakt

Ta kontakt med Permakultur Sverige med hjälp av följande adresser

Medlemsfrågor & ekonomi

Kicki Bobacka

ekonomi@permakultur.se

 

Kurser & information på webbsidan

Permakultur i Sverige

kurser@permakultur.se

Permakulturtidskriften & artiklar

Permakultur i Sverige

tidskrift@permakultur.se

Deltagande på mässor, festivaler etc.

Chris Druid

sekreterare@permakultur.se

Diplomering

Hans Ryding

diplom@permakultur.se

 

Internationell kommunikation och utskick

Eva Johansson

internationellt@permakultur.se

Samarbeten & övriga frågor

Styrelsen

info@permakultur.se

Regionkontakter

Permakultur Sverige består också av lokalföreningar och regionala kontaktpersoner som ofta är de bästa att kontakta när det gäller saker i närområdet. Vi har två lokalföreningar: Permakultur i Skåne och Permakultur i Stockholm, och ett antal kontaktpersoner

Blekinge

Blekinge

Mona Björs

blekinge@permakultur.se

 

Jämtland

Jämtland

Eva Rappe

jamtland@permakultur.se

Stockholm

Stockholm

Chris Druid

stockholm@permakultur.se

Västerbotten och Norrbotten

Västerbotten och Norrbotten

Susanne Hjort

vasterbotten@permakultur.se

Västra Götaland

Västra Götaland

Hanna Olovson

vastragotaland@permakultur.se

Ångermanland

Ångermanland

Hans Nolén

angermanland@permakultur.se

Gästrikland

Gästrikland

Vakant

gastrikland@permakultur.se

Gotland

Gotland

Antoine Ariquié

gotland@permakultur.se

Kalmar län

Kalmar län

Katrin Schwere

kalmarlan@permakultur.se

Västmanland

Västmanland

Ulla Fåhraeus

Södermanland

Södermanland

Mireille Lewis

Bohuslän

Bohuslän

Peter Norrthon

bohuslan@permakultur.se

Hälsingland

Hälsingland

Ralf Palmpers

halsingland@permakultur.se

Medelpad

Medelpad

Hans Nolén

medelpad@permakultur.se

Uppland

Uppland

Oscar Franzén

uppland@permakultur.se

Örebro

Örebro

Ankie Rauseus

orebrolan@permakultur.se

Härjedalen

Härjedalen

Eva Rappe

harjedalen@permakultur.se

Skåne

Skåne

My Kjellberg

skane@permakultur.se

Värmland

Värmland

Vakant

varmland@permakultur.se

Östergötland

Östergötland

Jan Gustafson-Berge

ostergotland@permakultur.se

Jönköpings län

Jönköpings län

Inger Lundqvist

Dalarna

Dalarna

Phillipp Weiss

Vakanta

Gästrikland , Värmland, Kronobergs län, Halland

Vill du engagera dig mer – Saknas det en kontaktperson i ditt län?

Vill du bli regional kontaktperson?

Hör av dig till oss!