Intensiv helgkurs Permakultur & jordliv: Borrabo Permakultur

Intensiv helgkurs Permakultur & jordliv: Borrabo Permakultur
8-10 eller 22-24 September.
Kom till Borrabo Permakultur över en helg och lär dig grunderna för hur du kan planera din odling och ditt liv på ett hållbart sätt i vår oroliga samtid med hjälp av permakultur och med kunskaper om hur mikrolivet i jorden egentligen fungerar!
Borrabo permakultur ligger mitt i ett skogsstråk omgiven av urgammal bygd mitt i Västra Götaland, mitt emellan Vänern och Vättern. Titta gärna närmare på vår hemsida www.borrabo.se för att göra dig mer bekant med oss och våra trädgårdar och läsa mer om kurshelgerna. Där kan du också anmäla dig. Vi har ett begränsat antal platser, så passa på!
Kurs: 3200 sek
Mat och logi: 1000 sek
När du kommer hit på kurs bor du tillsammans med andra kursdeltagare i en av våra två timmerstugor för gäster, äter när- eller härodlad mat och får massor av grundläggande och viktiga kunskap med dig hem! Vi varvar föreläsningar, övningar och samtal och du får rika tillfällen att ställa frågor .  Ta med en enkel karta över ditt eget område så kan du använda den för att påbörja din egen hållbara framtid.
Välkommen till Borrabo!

Event Information

}  september 08, 2023 to september 10, 2023
  fredag, 09:00 to 17:00
    SEK3200

Event Organizer

Get Tickets

Remaining Tickets:

This Event is fully booked.Please contact to website Owner

Share event